DAILIES TOTAL1 Multifocal – Katso halvin hinta (2026)

DAILIES TOTAL1 Multifocal

Vertaa DAILIES TOTAL1 Multifocal hinnat

Päivän halvin hinta tuotteelle DAILIES TOTAL1 Multifocal löytyi myyjältä Piilolinssimaailma hintaan 39,23 €. Vertailimme yhteensä 10 tarjousta, joiden hinnat vaihtelevat pakkauskoosta riippuen välillä 39,23 €–129,00 €.

Dailies Total 1 Multifocal (30 kpl) • Toimitus: alk. 6,25 €. Ilmainen yli 35 € tilauksiin (tarkista kaupan sivuilta)
Dailies TOTAL1 Multifocal (30 kpl) • Toimitus: alk. 4,90 €. Ilmainen yli 59 € tilauksiin (3–7 arkipäivää)
Dailies Total1 Multifocal • Toimitus: 4,90 € (2-3 arkipäivää)
DAILIES TOTAL1 Multifocal 30p • Toimitus: 4,90 €. Ilmainen yli 50 € tilauksiin (3–5 arkipäivää)
Dailies Total1 Multifocal • Toimitus: alk. 5,50 € (3-4 arkipäivää). 10 % lisäalennus koodilla "piilari"
Dailies Total 1 Multifocal (90 kpl) • Toimitus: alk. 6,25 €. Ilmainen yli 35 € tilauksiin (tarkista kaupan sivuilta)
Dailies TOTAL1 Multifocal (90 kpl) • Toimitus: alk. 4,90 €. Ilmainen yli 59 € tilauksiin (3–7 arkipäivää)
Dailies Total1 Multifocal • Toimitus: 4,90 € (2-3 arkipäivää)
DAILIES TOTAL1 Multifocal 90p • Toimitus: 4,90 €. Ilmainen yli 50 € tilauksiin (3–5 arkipäivää)
Dailies Total1 Multifocal • Toimitus: alk. 5,50 € (3-4 arkipäivää). 10 % lisäalennus koodilla "piilari"

Hinnat tarkistettu:

Dailies Total1 Multifocal on Alconin valmistama premium-luokan monitehokertakäyttölinssi, joka on suunniteltu korjaamaan ikänäköä (presbyopia). Se yhdistää ainutlaatuisella tavalla tarkan näön kaikille etäisyyksille ja tarjoaa käyttömukavuutta koko päivän ajan myös monille kuivuuden tunnetta kokeville käyttäjille.

Löydät ajantasaiset ja halvimmat Dailies Total1 Multifocal -hinnat tämän sivun reaaliaikaisesta hintavertailusta. Vertaile verkkokauppojen hinnat ja säästä rahaa ennen tilaustasi.

Dailies Total1 Multifocal: Tärkeimmät ominaisuudet ja edut

Monitehopiilolinssien valinta on usein haastavaa ikänäköisille, sillä silmät kuivuvat iän myötä herkemmin. Dailies Total1 Multifocal on suunniteltu vastaamaan tähän haasteeseen seuraavien teknologioiden avulla:

  • Vesigradienttiteknologia (Water Gradient): Linssin vesipitoisuus nousee ytimen 33 %:sta pinnan lähes 100 %:iin. Silmää vasten on vain ultrapehmeä kosteustyyny, minkä ansiosta linssi tuntuu lähes huomaamattomalta vielä illallakin.
  • SmarTears®-teknologia: Linssistä vapautuu päivän aikana kyynelnesteessä luonnostaan esiintyvää fosfatidyylikoliinia. Tämä ainesosa tukee kyynelkalvon lipidikerroksen toimintaa ja voi auttaa vähentämään kosteuden haihtumista, mikä voi parantaa käyttömukavuutta erityisesti kuivuuden tunnetta kokevilla käyttäjillä.
  • Precision Profile® -muotoilu: Alconin kehittämä optinen rakenne mahdollistaa useita eri näköalueita saumattomasti. Se on suunniteltu tarjoamaan terävä ja selkeä näkö lähelle (kuten puhelinta lukiessa), välietäisyyksille (tietokonenäyttö) ja kauas ilman lukulaseja.
  • Korkea hapenläpäisevyys (156 Dk/t): Delefilcon A -silikonihydrogeelimateriaali päästää runsaasti happea sarveiskalvolle, mikä auttaa ylläpitämään sarveiskalvon normaalia hapensaantia myös pitkien käyttöpäivien aikana.
  • Kertakäyttölinssin vaivattomuus: Ei tarvetta piilolinssinesteille tai puhdistusrutiineille. Aloitat jokaisen päivän uudella, puhtaalla ja raikkaalla linssiparilla.

Säästä rahaa piilolinssiostoissa: 30 vs. 90 linssin pakkaukset

Dailies Total1 Multifocal -piilolinssejä myydään pääasiassa 30 ja 90 kappaleen pakkauksissa. Hintavertailun näkökulmasta isomman 90 kappaleen säästöpakkauksen ostaminen on lähes poikkeuksetta huomattavasti edullisempaa yksittäistä linssiä kohden laskettuna.

Vertailemalla hinnat ja tilaamalla kerralla suuremman erän voit säästää vuodessa huomattavia summia, erityisesti jos käytät linssejä päivittäin molemmissa silmissä.

Dailies Total1 Multifocal -piilolinssejä myydään 30 ja 90 linssin pakkauksissa säästöä hakeville kuluttajille.

Tuotetiedot ja tekniset parametrit

Kun tilaat moniteholinssejä netistä, sinun tulee valita voimakkuuden (PWR) lisäksi oikea lisävahvuusprofiili (ADD). Tarkista arvot taulukosta:

Ominaisuus Tieto
Valmistaja Alcon
Brändi Dailies
Linssityyppi Kertakäyttöinen monitehopiilolinssi
Vaihtoväli 1 päivä
Pakkauskoko 30 tai 90 linssiä / pakkaus
Voimakkuusalue (PWR) –10,00...+6,00 D
Lisävahvuus (ADD) LO (≤ +1,25 D)
MED (+1,50 D – +2,00 D)
HI (+2,25 D – +2,50 D)
Kaarevuus (BC) 8,5 mm
Halkaisija (DIA) 14,1 mm
Linssimateriaali Silikonihydrogeeli (delefilcon A)
Vesipitoisuus 33 % (ytimessä), lähes 100 % pinnalla
Hapen läpäisevyys 156 Dk/t (@ –3,00 D)
Keskiosan paksuus 0,09 mm (@ –3,00 D)
Käsittelyvärjäys Kyllä, vaaleansininen
UV-suoja Ei
Lääkinnällinen laite Kyllä, CE-merkitty

Dailies Total1 Multifocal -monitehopiilolinssit ikänäön korjaamiseen ilman erillisiä lukulaseja.

Usein kysyttyjä kysymyksiä Dailies Total1 Multifocal -linsseistä

Lue vastaukset yleisimpiin kysymyksiin tuotteen hinnoista, toiminnasta ja oikean profiilin valinnasta.

Miten Dailies Total1 Multifocal -linssin LO, MED ja HI -arvot valitaan?

Monitehopiilolinsseissä lisävahvuutta (ADD) ei ilmoiteta tarkkoina numeroina, vaan Alcon käyttää kolmea eri profiilia. Jos reseptissäsi ilmoitettu lisävahvuus (ADD) on välillä +0,75 ja +1,25, valitse LO. Jos se on välillä +1,50 ja +2,00, valitse MED. Korkeammille lähikorjauksille (+2,25 ja +2,50) oikea valinta on HI. Optikkosi merkitsee aina tarkan profiilin piilolinssireseptiisi.

Miksi Dailies Total1 Multifocal on kalliimpi kuin muut kertakäyttölinssit?

Dailies Total1 -sarja edustaa piilolinssiteknologian ehdotonta huippua, ja moniteholinssit ovat monimutkaisen optisen muotoilunsa vuoksi aina peruslinssejä kalliimpia. Se kuuluu moniteholinssien premium-hintaluokkaan, sillä materiaali sisältää poikkeuksellisen vesigradientin ja SmarTears-teknologian.

Jos etsit edullisempaa vaihtoehtoa Alconin tuoteperheestä, tutustu Dailies AquaComfort Plus Multifocal -peruslinssiin tai pitkän aikavälin kustannuksia säästävään TOTAL30® Multifocal -kuukausilinssiin.

Kuinka pitkään yksi 90 kappaleen linssipakkaus kestää?

Koska kyseessä on kertakäyttölinssi, yksi linssi riittää yhdeksi päiväksi. Jos tarvitset samanlaisen linssin molempiin silmiisi (sama voimakkuus ja additio), yksi 90 kappaleen pakkaus kestää 45 päivää (1,5 kuukautta). Jos silmissäsi on eri voimakkuudet, ostat kaksi eri 90 kappaleen pakkausta, jolloin molemmat pakkaukset kestävät noin 90 päivää, eli uuden tilauksen tarve tulee yleensä noin kolmen kuukauden välein.

Voiko Dailies Total1 Multifocal -linssejä käyttää uudelleen tai ottaa niillä nokoset?

Ei. Nämä linssit on suunniteltu vain päiväkäyttöön. Niitä ei saa puhdistaa tai laittaa uudelleen silmään seuraavana päivänä, sillä materiaalia ei ole suunniteltu uudelleenkäyttöön, ja uudelleenkäyttö voi lisätä silmäinfektioiden riskiä. Linsseillä ei myöskään suositella edes lyhyitä päiväunia, sillä nukkuessa silmän hapensaanti heikkenee ja silmäinfektioiden sekä muiden silmäongelmien riski kasvaa.

DAILIES TOTAL1 Multifocal – Asiakkaiden kokemuksia ja arvosteluja

Mitä mieltä olet tuotteesta DAILIES TOTAL1 Multifocal? Kerro mielipiteesi!

Anna oma arviosi:
Erinomainen